Догляд за шкіряними виробами в домашніх умовах
Є думка, що доглядати вироби зі шкіри — це просто. Протер ганчіркою та готово. Деякі люди чули про чудові властивості гліцерину. Але більшість не морочиться, а просто віддає речі в хімчистку або їде на першу мийку і платить за послуги значні суми грошей, не маючи при цьому гарантії, що річ не зіпсують.
На запит «догляд за шкірою» Google видає 115 мільйонів посилань і майже всі вони ведуть статті про правила догляду за шкірою обличчя, тіла, п'ят та інших частин людського тіла. Правилами турботи про вироби зі шкіри, такі як меблі, сумки та салони автомобілів, люди цікавляться значно рідше. Про те, що шкіряні вироби теж вимагають догляду, багато хто взагалі не думає.
Навіть оббивка салону Bentley та шкіра улюбленої дизайнерської косухи з роками старіють та зношуються і для їхньої безпеки потрібно вживати заходів. Але, перш ніж діяти і вибирати засіб для догляду, треба розібратися, які фактори негативно впливають на стан шкіряних виробів.
Фактори ризику
• Вік. Якою б якісною була шкіра, час її не щадить. Вона тріскається, грубіє і протирається. Чим шкіра старіша, тим ретельніше за нею треба стежити.
• Перепади температури. Спека, мороз та волога прискорюють процес старіння шкіри.
• Плями. Навіть якщо ви патологічно обережні, плями на шкірі з'являться неминуче. Їжа, чорнило, друзі з цигарками, діти... Все це частина нашого життя і від цього не втекти.
• Зайві експерименти. Вам порадили «перевірений» засіб. Ви повірили. В результаті шкіра сидінь вашого автомобіля стала виглядати на 10 років старшою, а улюблену сумку довелося віддати «на благодійність». Не варто користуватися засобами, зробленими невідомо ким невідомо де. І не вірте в універсальні формули «два-в-одному». Чистка окремо, захист окремо.
Вибір засобу
Вибір засобу для догляду за шкірою схожий на прогулянку мінним полем. Засіб може підійти, а може просто зіпсувати шкіру та нерви. Сьогодні на ринку представлено багато продуктів від різних виробників, але розібратися в них часто непросто. Є перевірені марки. Ті ж Turtle Wax або Sonax зарекомендували себе загалом добре. Знайти засоби цих брендів можна скрізь. Як і продукцію багатьох інших маловідомих компаній, вироблену на напівпідвальних фабриках у Китаї із санкційної іранської нафти.
Але якщо ви шукаєте дійсно перевірений і надійний засіб, варто звернути увагу на солідніші бренди. Lezercentrum — так, це дорогий і добрий засіб. Однак знайти його в нашій країні складно (та й підробок багато).
З преміального сегменту, мабуть, єдине, що є «тут і зараз» — це Furniture Clinic. Так, він дорожчий за «черепашок», але й на рівень вищий.
Furniture Clinic — 100% англійський продукт, виготовлений саме в Англії. Протягом багатьох років батько та син Кейт та Бен Стерк відточували свою майстерність та розробили оригінальну рецептуру засобів для догляду за шкірою та нубуком. Тести вони проводили в основному на шкіряних салонах Bentley, Rolls Royce та Aston Martin. Саме власники автомобілів цих марок стали основними покупцями продукції Furniture Clinic. І не дарма у списку ексклюзивних клієнтів Furniture Clinic значаться ці виробники люксових автомобілів. Окрім дорогих автобрендів, з Furniture Clinic співпрацюють і магазини аналогічного luxury сегмента, мережі п'ятизіркових готелів, авіакомпанії.
Способи вирішення основних проблем
Старіння та перепади температур
Шкіряний салон навіть абсолютно нового автомобіля вимагає догляду, як і оббивка розкішного шкіряного крісла, яке коштувало вам всіх грошей світу. Як і всі інші вироби зі шкіри, скільки б вони не коштували і хто б їх не зробив. Своєчасний догляд допоможе заощадити купу коштів і часу. Для загального догляду речами будь-яких типів шкіри (крім замші та нубука) цілком підійде базовий набір Furniture Clinic Leather Care Kit. До комплекту входять засіб для чищення (250 мл), захисний крем, губка та рушник.
Бруд
Слово «очищення» бентежити вас не повинно. Будь-яка взаємодія із зовнішнім середовищем забруднює шкіру та псує її. Шкіру необхідно регулярно чистити та готувати до нових випробувань. Раз на два-три місяці треба обробляти поверхню спеціальним засобом для очищення, наприклад, Furniture Clinic Leather Ultra Clean.
Плями
Навіть за найдбайливішого користування поява плям на шкіряних виробах неминуча. Як це виправити? Просто скористатися засобом видалення плям з виробів зі шкіри Furniture Clinic Leather Stain Remover. Цей засіб містить суміш легких розчинників, які разом створюють довгі молекулярні ланцюжки, тому при чищенні цей продукт діє на шкіру не надто агресивно.
Потертості
Спеціалісти з Future Clinic дбають не тільки про крісла та салони авто, але і про дрібніші речі, такі як сумки. Дрібні шкіряні предмети сильніше зношуються на місцях згинів та на їх поверхнях часто з'являються потертості. Саме для догляду за ними був розроблений Furniture Clinic Leather Handbag Care Kit, набір для догляду за дамскими сумочками, клатчами, гаманцями та іншими шкіряними дрібницями. Виробник рекомендує використовувати його раз на три місяці. Набір призначений для всіх типів шкіри, крім замші та нубука. Для останніх Furniture Clinic випускає спеціальний набір Furniture Clinic Suede & NuBuck Handbag Care Kit.
Шкіра потребує догляду. Це аксіома. І краще не довіряти цю справу хлопцям з автомийки чи неперевіреній хімчистці. Філософія Future Clinic — "Easy-to-use & DIY" («Легко зробити самому»). Чищення шкіряних виробів — це просто і багато часу не займає. Головне — вибрати правильний засіб для догляду. Тоді шкіра прослужить довго і навіть за багато років виглядатиме як нова.